"Malotřídní škola má své kouzlo"

Naše škola se nachází v klidném prostředí malé obce Řepníky nedaleko města Luže a Vysokého Mýta. Jsme moderní malotřídní škola pro děti 1. stupně. Součástí školy je školní jídelna, školní družina a mateřská škola.

V letošním školním roce 2023/2024 navštěvuje naši školu 24 žáků. V I. třídě je spojen 1., 2. a 3. ročník – 13 žáků. Ve II. třídě je spojen 4. a 5. ročník. – 11 žáků. Díky novému způsobu financování a vybudování nové učebny máme možnost vyučovat některé ročníky na hlavní předměty i samostatně.

Největší výhodou naší školy je nízký počet žáků ve třídě. Žáky vedeme k samostatnosti, zodpovědnosti, k týmové spolupráci, rozvíjíme jejich sebevědomí a osobnost. Nižší počet žáků v každém ročníku umožňuje učiteli mnohem častější kontakt a interakci s žáky, a je tak zajištěn dostatečný prostor pro individuální přístup ke každému dítěti. Naše škola se zakládá na profesionální týmové spolupráci. Do výuky vnášíme moderní výukové trendy, učení probíhá názornou a zábavnou formou s využitím moderní techniky, moderních metod a pomůcek. Díky krásnému okolí školy jsou do naší výuky často zařazeny vzdělávací aktivity konané v přírodě. Vybavenost školy je na vysoké úrovni, škola má k dispozici řadu moderních didaktických pomůcek. Škola je vybavena PC technikou, interaktivní tabulí a nově odbornou učebnou s moderní interaktivní tabulí SchoolBoard. Během letních prázdnin proběhla na škole rekonstrukce elektroinstalace, díky které došlo k modernizaci interiéru školy.

Škola je zapojena do projektu Školní mléko, Ovoce do škol, OP JAK. Pravidelně jednou za dva roky jezdíme na školu v přírodě, pořádáme kulturní a společenské akce pro děti a rodiče. Nabízíme zajímavé volnočasové kroužky (anglický kroužek, lego kroužek).

Škola je vyhledávána i rodiči z okolních obcí a to zejména pro malý kolektiv a individuální přístup.

Malotřídní škola v našem pojetí je moderní vzdělávací instituce, která nabízí kvalitní a plnohodnotné vzdělání pro všechny děti.